Poznaj Polskę - Wrocław

W dniach 21-22.10.2021 klasy 3cT i 3eT wyruszyły na wycieczkę do malowniczego Wrocławia w ramach programu „Poznaj Polskę”. Opiekunkami wyprawy były Pani Maria Kuśnierz, Pani Alicja Goliszewska oraz Pani Agnieszka Milcz.

Pierwszy dzień zaczęliśmy zbiórką o 6:40, by do celu podróży dotrzeć lekko przed 12:00. Zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum „Kolejkowo”, gdzie mogliśmy podziwiać makietę całego miasta i okolic. Wszystkie jej elementy były wykonane ręcznie, przez co robiła jeszcze większe wrażenie. Największa budowla jaką był wrocławski ratusz była modelowana aż 2522 godziny przez trzy osoby! Po zwiedzeniu „Kolejkowa” udaliśmy się na najwyższy punkt Wrocławia Sky Tower, z którego mogliśmy podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było „Hydropolis”. Dla wszystkich była to możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o otaczającej nas ze wszystkich stron wodzie. Poprzez tablice interaktywne i gry mogliśmy dowiadywać się najrozmaitszych rzeczy, które na pewno pozostaną w naszej pamięci. Pod koniec dnia zjedliśmy obiadokolację i zakwaterowaliśmy się w hotelu, gdzie wspólnie spędziliśmy czas na grach i rozmowach. 

Drugiego dnia czekała nas pobudka przed 7:00, by zdążyć zjeść śniadanie i dotrzeć na 9:00 pod Halę Stulecia, gdzie czekał już na nas przewodnik. Przez kolejne parę godzin mieliśmy okazję zwiedzić Ostrów Tumski i Stare Miasto. W trakcie podziwialiśmy wspaniałą architekturę i słuchaliśmy ciekawych historii oraz legend o mieście. Jedną z nich, która na pewno zapadła większości w pamięci była ta, w której mężczyzna po śmierci żony codziennie dostawał miskę klusek śląskich. Jednak jednego dnia ptak porwał mu ostatnią sztukę, a ta wylądowała na szczycie jednej z bram i do tej pory leży w tamtym miejscu. Udało nam się również odwiedzić Ogród Botaniczny, gdzie zachwycaliśmy się pięknem przyrody i różnorodnością roślin.

Po przerwie na jedzenie i kupno pamiątek ruszyliśmy do ostatniego punktu naszej podróży, którym była Panorama Racławicka. Po wysłuchaniu o historii obrazu i tym co się na nim znajduje udaliśmy się do autokaru, by wrócić do Żywca i tam zakończyć wycieczkę.

 

Emilia Zoń, 3ct


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory