ZSM-E na obchodach 750-lecia Miasta Żywca

 

18 czerwca rozpoczął się tydzień głównych obchodów jubileuszu 750-lecia Miasta Żywca.Mimo deszczu, nasz Rynek tętnił życiem, a to za sprawą młodzieży szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, które prezentowały się ze swoimi programami. O godzinie 10:00 uroczyście przekazano klucz do bram naszego Miasta przedstawicielom dzieci i młodzieży.

Obok występów artystycznych, nasza Szkoła miała atrakcyjnie przygotowane stanowisko, które zachęcało drukarką 3D, prezentacją układów elektrycznych oraz zdrową żywnością. Ponadto można było rozegrać partie szachów z wicemistrzemPolski Nauczycieli Danielem Pietraszko oraz zobaczyć zmagania grupy ratowniczej, szkoda że tylko z pogodą. Jednak największąatrakcją okazała się JuliaŻuławska, uczennica klasy 2cT, która w niesamowitym, własnoręcznie wykonanym stroju wojowniczkiWalkirii, przyciągała uwagę wszystkich zgromadzonych na żywieckim Rynku.

W programie artystycznym zaprezentowała się:

-  formacja taneczna Twister,

- grupa teatralna Matafora,

- Sam – native speaker z Kanady

- oraz nasza absolwentka Melania Jakubiec

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę uroczystość: Przemkowi Burczakowi, Leszkowi Szpili, Annie Sawickiej, Annie Kamińskiej, Danielowi Pietraszko, Pawłowi Roczynie, Januszowi Micorowi oraz Igorowi Harężlakowi.

Koordynatorzy Iwona Noga-Bardyńska oraz Agata Obrocka.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory