XVI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki

Uczniowie żywieckiego ZSM-E już tradycyjnie wystartowali w tej prestiżowej olimpiadzie w dziedzinie fizyki. Do II etapu zakwalifikowanych zostało dziesięciu naszych uczniów, którzy walczyli dzielnie o udział w finale 28 stycznia w Sosnowcu w IV LO im Stanisława Staszica. Wielka była radość, gdy po ogłoszeniu wyników okazało się, że w finale będzie nas reprezentował Jan Habdas - mechatronik z klasy 4eT.

W dniach 25-26.03.2023 r. odbył się w Krakowie centralny etap XVI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”.  Uczestnicy rywalizowali o nagrodę główną - Diamentowe Indeksy AGH na wybrane kierunki studiów w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Do rozgrywek z pięciu przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki w tym roku stanęło 700 uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całej Polski.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że reprezentujący żywiecki Mechanik w finale tej olimpiady Jan Habdas osiągnął bardzo wysoki wynik i zdobył  tytuł laureata z fizyki.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Jasia i życzymy mu dalszych sukcesów naukowych.

Opiekunem ucznia jest nauczycielka fizyki Bożena Piątek.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory