Warsztaty w Pałacu Młodzieży

FOTO NN
FOTO NN

23 listopada klasa 1AO wzięła udział w warsztatach laboratoryjnych dla szkół ponadpodstawowych organizowanych przez pracowników Pałacu Młodzieży w Katowicach. Oferta zajęć obejmowała głównie tematykę związaną z budową i funkcjonowaniem komórki oraz sposobami wykrywania białek.

W trakcie laboratoriów uczniowie mieli okazje samodzielnie wykonać preparaty z materiału roślinnego a następnie oglądać pod mikroskopem i rysować na kartach pracy oglądane organella komórkowe. W drugiej części warsztatów uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat budowy i funkcji białek, a następnie samodzielnie przeprowadzili reakcje charakterystyczne na wykrywanie białek w produktach spożywczych.

Wykłady i warsztaty łączyły naukę z zabawą i w przystępny sposób przybliżały młodzieży wspomniane zagadnienia.

Opiekunami wyjazdu były Ewa Tarkowska-Dowsilas i Magdalena Błachut


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory