Stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce

FOTO ZSME
FOTO ZSME

28 listopada 1918 r. decyzją Józefa Piłsudskiego kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze czynne i bierne na poziomie równym prawom mężczyzn. Z okazji rocznicy tego wydarzenia Zespół Szkół Agrotechnicznych  i Ogólnokształcących im. Józefa Piłsudskiego w Żywcu zorganizował konkurs „Kobiecość niejedno ma imię: rok 2018 rokiem praw kobiet”. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: plakat, prezentacja multimedialna, esej. Honorowym patronem konkursu był Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny.

FOTO ZSMe
FOTO ZSMe

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się w dworku w Moszczanicy w setną rocznicę wydarzenia – w środę 28 listopada 2018 r. Uczeń naszej szkoły, Krzysztof Bizoń z klasy 3bT, zajął pierwsze miejsce w kategorii esej – napisał on pracę pt. „Po co kobiety w parlamencie?”, w której podsumował pracę pierwszych polskich parlamentarzystek z Narodowej Organizacji Kobiet. Krzyśka nagrodzono książką historyczną oraz zaproszeniem na wycieczkę do Warszawy, w ramach której odbędzie się zwiedzanie Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego.

FOTO ZSME
FOTO ZSME

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory