Profilaktyka chorób nowotworowych w MCK-u

FOTO ZSME
FOTO ZSME

W dniu 28.09. klasy 1a LO i 2c LO wzięły udział w spotkaniu edukacyjno-informacyjnym o tematyce: „Profilaktyka chorób nowotworowych”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Żywiecki Klub Amazonek. Jednym z prowadzących był dr n. med. Rafał Muchacki, który w swojej prezentacji przedstawił przyczyny oraz patofizjologię nowotworów oraz zwrócił uwagę na najważniejsze aspekty profilaktyki tych chorób. Młodzież dowiedziała się, że palenie tytoniu, nadwaga i brak aktywności fizycznej to główne czynniki ryzyka chorób nowotworowych. Prowadzący podzielił się także swoją wiedzą na temat metod chirurgicznego leczenia nowotworów i zaprezentował unikatowe zdjęcia chorych narządów.

W drugiej części spotkania pani dietetyk wskazała produkty spożywcze, które chronią człowieka przed działaniem wolnych rodników, będących częstą przyczyną chorób nowotworowych.

Udział w spotkaniu niewątpliwie wzbogacił wiedzę uczniów oraz uświadomił, że nawyki żywieniowe i styl życia w młodości mają duże znaczenie w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

Opiekunowie:  Anna Sawicka i Lucjan Sawicki


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory