Nowy projekt w naszej szkole „Droga po szczęście”

Logo Projektu
Logo Projektu

14 grudnia w naszej szkole klasy 1AO i 1BO miały okazję wziąć udział w warsztatach nowego projektu „Droga po szczęście”

Projekt ten został stworzony przez 4 licealistki z klasy 3AO w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w której każdy może zrobić swój własny projekt społeczny, zdobywając przy tym doświadczenie oraz certyfikaty na studia i do pracy.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji, anoreksji i bulimii, ich możliwych przyczyn powstawania, jak wspierać osobę w chorobie oraz informacje gdzie szukać pomocy. Pragniemy również uwrażliwić wszystkie zdrowe osoby na problemy osób, które chorują na te choroby. Mamy zamiar promować wśród młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wiedzę w zakresie wyżej wymienionych chorób i uświadamiać, że nie jest to stan, który mija, ale choroba, którą trzeba leczyć. Uczniowie po zrealizowaniu tego projektu powinni mieć świadomość, że każdy z nas ma prawo do tego by być inny, mieć gorszy dzień, ale też wiedzieć do kogo zwrócić się o pomoc jeżeli czuje się bezsilny.

Podczas warsztatów Ada, Ola, Julka i Marta opowiadały swoje historie związane z tymi zaburzeniami, mówiły o przyczynach, objawach i skutkach anoreksji i bulimii. Przybliżyły uczniom pojęcie ataku paniki i poinstruowały jak sobie z nim radzić. Uczniowie młodszych klas byli bardzo zaangażowani w przygotowane ćwiczenia i zabawy dotyczące samoakceptacji oraz „ideału piękna”.

Wkrótce następne warsztaty na które zapraszamy kolejne klasy liceum.

Opiekunowie projektu: Ewa Tarkowska-Dowsilas i Magdalena Błachut


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory