Nie daj się HIV – zapobiegaj zakażeniu

FOTO A.Sawicka
FOTO A.Sawicka

Klasa 2aLO w ramach przedmiotu Anatomia i fizjologia człowieka wzięła udział w lekcji profilaktycznej realizowanej w ramach projektu „Nie daj się HIV – zapobiegaj zakażeniu”. Podczas zajęć uczniowie poznali budowę i patofizjologię wirusa HIV, nauczyli się rozróżniać skróty: HIV/AIDS oraz wzięli udział w quizie: fakty i mity na temat AIDS. Uzupełnieniem lekcji była projekcja filmu „AIDS – epidemia wciąż niepokonana”, który uświadomił młodzieży, że na ryzyko zakażenia HIV narażeni mogą być wszyscy bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, religię i rasę. W kolejnej części zajęć uczniowie pracowali w grupach korzystając z publikacji „Co musisz wiedzieć o HIV i AIDS” i prezentowali  informacje między innymi na temat:  HIV/AIDS a udzielanie pierwszej pomocy czy występowanie HIV/AIDS u dzieci. W ramach podsumowania zajęć uczniowie rozwiązali krzyżówkę dotyczącą omówionych treści. Młodzież zobowiązała się również do wykonania zadania domowego, które polegało na rozmowie ze starszą osobą w swojej rodzinie na temat ryzyka zakażenia HIV. Prelekcję zorganizowała Anna Sawicka.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory