Listen to your heart…

Już po raz kolejny w ZSME zostały przeprowadzone polsko-angielskie lekcje, w trakcie których połączono dwa przedmioty: język obcy i biologię. W zajęciach wzięły udział klasy 3aO oraz 2cT. Podczas prezentacji zostało omówione różne znaczenie słowa serce. Uczniowie mieli także okazję poznać ciekawostki oraz fakty z zakresu medycyny i biologii dotyczące tego narządu.

Dużo dobrej zabawy sprawiło uczniom przesłuchanie znanych im wcześniej piosenek, zawierających angielskie zwroty dotyczące symbolicznego znaczenia narządu. Klasy przygotowały się na zajęcia poprzez urozmaicenie swojego ubioru motywem serca.

Kolejną atrakcją było przedstawienie i omówienie polskich przysłów nawiązujących do lekcji. Najwięcej radości dostarczyło klasom zakończenie lekcji, podczas którego wszyscy mogli zobaczyć, jak wygląda i pracuje ludzkie serce. Uczniowie w parach oglądali poprzez aplikację realistyczny model narządu, który wyświetlał się dzięki specjalnej karcie.

Zajęcia przygotowały Panie Joanna Sanetra i Anna Sawicka


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory