reklama

Dzień Nauczyciela 2018

FOTO P.Burczak
FOTO P.Burczak

W piątek, 12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W pierwszej części uroczystości młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny, poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, wpisując się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Rok 2018 – rokiem Zbigniewa Herberta”. Ten wybitny poeta, o biografii tragicznie uwikłanej w historię XX wieku, pozostawił po sobie wiersze, eseje, opowiadania, dramaty, słuchowiska. Był twórcą tzw. „postawy wyprostowanej”, piewcą wierności wartościom: dumie, odwadze, niezłomności, godności. Hasła te stały się motywem przewodnim akademii, wybrzmiały w recytowanych wierszach. Kolejną częścią uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, będącą symbolem dorosłości i uczniowskiej dojrzałości. Akademię uświetnił występ wielokrotnie nagradzanej grupy teatralnej „Matafora”, pracującej pod opieką p. Iwony Nogi-Bardyńskiej, prezentując inscenizację taneczną pt. „Snow white”. W tym szczególnym dniu nie zabrakło ciepłych życzeń przygotowanych przez samorząd uczniowski, a dyrektor szkoły oraz przedstawicielki rady rodziców podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowywanie młodzieży.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas: 1cLO (Artur Kamiński, Milena Jakubiec, Aleksandra Czul, Julia Dzierżęga, Dawid Jakubiec, Dagmara Masny, Martyna Janik) 2dT (Kacper Marszałek, Dawid Szpak, Kamil Wiercigroch, Piotr Puchacz, Łukasz Krzyżowski, Mateusz Mrowiec), 2cLO (Dominika Lewandowska, Klaudia Tomczyk, Wiktoria Kamińska), 3cLO (Patrycja Michulec, Milena Studencka), 2eT (Błażej Bąk, Karol Cul), 3aLO (Zuzanna Szpoton) oraz 3bT (Krzysztof Bizoń) pod opieką pań: Moniki Grzegorzek-Barcik, Anny Rodak, Ewy Boczarskiej.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory