Cyber Day w ZSM-E

17 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się seria wykładów na temat cyberbezpieczeństwa. Wykłady przeprowadzone w języku angielskim stanowiły rozszerzenie wiedzy z zakresu języka angielskiego zawodowego. Celem tych sesji było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń cyfrowych oraz nauczenie ich, jak skutecznie chronić swoje dane. Program miał również na celu inspirowanie uczniów do rozważenia kariery w branży technologicznej i cyberbezpieczeństwie. Uczestnicy poznali najpowszechniejsze zagrożenia czyhające w sieci, techniki łamania haseł oraz podstawy inżynierii wstecznej (z ang. reverse engineering).Na zakończenie uczniowie przystąpili do quizu i otrzymali pamiątkowe nagrody. Szczególne podziękowania składamy na ręce absolwenta naszej szkoły, studenta kierunku Cyberbezpieczeństwo, AGH w Krakowie – Mateusza Węglewskiego. Wydarzenie przygotowały Wioletta Cender, Anita Drobisz-Węglewska, Karolina Jurasz-Gołuch oraz Małgorzata Słonka-Wójciga.

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory