reklama

Co łączy wątróbkę drobiową, ziemniaka i marchewkę?....

It's not rocket science-enzym KATALAZA

Uczniowie klasy 1a Liceum, o profilu biologiczno-chemicznym starali się znaleźć odpowiedź na to pytanie podczas lekcji biologii w języku angielskim, której temat brzmiał: Testing Catalase Activity, czyli: Badanie aktywności katalazy. Zadaniem uczniów podczas lekcji było przeprowadzenie serii doświadczeń sprawdzających aktywność katalazy w tkankach różnych organizmów żywych według instrukcji w języku angielskim, zapisywanie danych oraz wyciąganie wniosków na temat funkcji oraz aktywności tego enzymu. Dodatkowym wyzwaniem było przetworzenie i skorzystanie z kluczowych informacji źródłowych na temat działania katalazy prezentowanych przez naszego native speakera Sama, oczywiście w języku angielskim.

Podsumowując, było trochę twórczego zamieszania, motywującego stresu, przełamywania barier językowych, ale też satysfakcji i dobrej zabawy.

Lekcja została przeprowadzona w dniu 8 czerwca 2018r. przez nauczycieli; biologii Ewę Tarkowską-Dowsilas oraz języka angielskiego Alicję Goliszewską


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory