Bieg po Nowe Życie

W sobotę 13 maja w Wiśle uczniowie klasy I a LO z ZSME w Żywcu wzięli udział w „Biegu po Nowe Życie”. 

„Bieg po Nowe Życie” buduje społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnia świadectwo woli i świadome dawstwo narządów. Ideę tą promują aktorzy, muzycy, artyści, sportowcy, przedstawiciele nauki i mediów, którzy wraz z uczniami ZSME spotykali się w wyjątkowym marszu nordic-walking niosąc nadzieję dla osób potrzebujących.

Nasze reprezentacja w składzie Oliwia Chałupnik, Zuzanna Pietraszko, Julia Śleziak, Martyna Stachura, Maksymilian Bułka wraz z wychowawcą Michałem Zapartem całym sercem wyrazili poparcie dla tak pięknej idei, jaką jest ratowanie życia drugiemu człowiekowi.

ZSME w Żywcu jako jedna z trzech szkół naszego rejonu otrzymała certyfikat „Szkoła przyjazna transplantacji”.

Pamiętaj, każdy z nas może uratować życie siedmiu osobom decydując się na podpisanie oświadczenia woli. Mamy w sobie niejedno życie.

Zapraszam do kolejnej edycji biegu już za rok Michał Zapart


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory