233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 maja - ustawa z 1791 r. regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów; pierwsza w Europie, druga na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawa zasadnicza. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w całym kraju obchodzone jest Święto Konstytucji 3 maja. Po raz kolejny, uroczystości związane z tym dniem odbyły się również w Żywcu, a rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w żywieckiej konkatedrze pw. Narodzenia NMP. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy, w tym m.in. poczty sztandarowe, harcerze, przedstawiciele organizacji z powiatu żywieckiego oraz samorządowcy przemaszerowali na żywiecki Rynek, gdzie nie mogło zabraknąć podniesienia flagi państwowej na maszt i odśpiewania hymnu narodowego przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej. W tegorocznych obchodach, nasz poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie z kl. 1cLO (Martyna Baczyńska i Julia Smoczek) i 4eT (Maciej Tomaszek) pod opieką mgr Rafała Harańczyka.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory