232 rocznica podpisania Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 maja - ustawa z 1791 r. regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów; pierwsza w Europie, druga na świecie po Stanach Zjednoczonych ustawa zasadnicza. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w całym kraju obchodzone jest Święto Konstytucji 3 maja. Po raz kolejny, uroczystości związane z tym dniem odbyły się również w Żywcu, a rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w żywieckiej konkatedrze pw. Narodzenia NMP. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy, w tym m.in. poczty sztandarowe, harcerze, przedstawiciele organizacji z powiatu żywieckiego oraz samorządowcy przemaszerowali na żywiecki Rynek, gdzie odbyła się część oficjalna. Złożono również kwiaty przy miejscach pamięci. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce o godzinie 17.00, kiedy to nastąpił przemarsz ze 100-metrową flagą z ul. Kościuszki na Rynek, gdzie odbył się koncert patriotyczny. W tegorocznych obchodach, nasz poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie z kl. 3eT (Maciej Tomaszek) i 3cT (Martyna Tyc i Katarzyna Wolna) pod opieką mgr Rafała Harańczyka.

FOTO Rafał Harańczyk
FOTO Rafał Harańczyk

FOTO Rafał Harańczyk
FOTO Rafał Harańczyk

FOTO Rafał Harańczyk
FOTO Rafał Harańczyk

 

 

 


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory