O znaczeniu internetu w życiu młodych i nie tylko...

FOTO P. Burczak
FOTO P. Burczak

Trwa festiwal Żywiec miasto zmySŁÓW. Nasza szkoła włączyła się skromnie w organizację drugiego dnia festiwalu. "Zarażeni" przez panią Anię Jafernik (pozdrawiamy!) pasją dyskutowania zaprosiliśmy do wspólnej debaty zaprzyjaźnioną grupę z ZSE-G. Teza Internet jest zagrożeniem dla kontaktów międzyludzkich okazała się bliska młodym ludziom, o czym świadczy ilość chętnych do opowiedzenia się po obu stronach.

W tej debacie nie było wygranych czy przegranych. Kultura dyskusji, piękna prezencja oraz logiczna argumentacja tezy – to atuty obu drużyn, które tworzyli:

Marta Sałamun, Oliwia Marcjasz, Konrad Kubies, Agnieszka Kołodziej (ZSE-G) oraz Piotr Puchacz, Zuzanna Szpoton, Krzysztof Bizoń, Karolina Piela (ZSM-E). Jury, czyli pani Beata Leńczuk-Bachmińska oraz pan Grzegorz Jagosz zwróciło uwagę na plusy i minusy obu grup, wskazało również najlepszego mówcę debaty. Ten zaszczytny tytuł zdobył Piotrek Puchacz (2dT), któremu serdecznie gratulujemy. Warto podkreślić także wspaniałą atmosferę współpracy pomiędzy obiema szkołami.

Druga część spotkania poświęcona była wykładowi dr. Grzegorza Panka, który przybliżył w fascynujący, a jednocześnie przystępny sposób problemy współczesnego pokolenia narcyzów internetowych. Wielu - zwłaszcza starszym odbiorcom - wykład uświadomił ogrom działań medialnych, które istnieją, mają swoje nazwy i podlegają badaniom. Młodsi odbiorcy być może zwrócą uwagę na to, jak ważne jest świadome funkcjonowanie w przestrzeni internetu.

Pora na podziękowania: dziękujemy organizatorom festiwalu (Stowarzyszenie Żywiec miasto zmySŁÓW) za zaufanie; dyrekcji ZSM-E za aprobatę naszych pomysłów, panu Grzegorzowi Pankowi za inspirujący wykład; pani Agnieszce Mazurkiewicz-Sowie i panu Krzysztofowi Tlałce za pomoc w przygotowaniu młodych debatantów do dyskusji; debatantom za chęci, pracę i współpracę; Arkowi Barczykowi (4fT) za konferansjerkę; Klaudii Bizoń (Liceum Cogito) za pełnienie funkcji sekretarza; Błażejowi Biegunowi (3eT) za pomoc techniczną; wszystkim gościom za przybycie. Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę dyrektora żywieckiego oddziału firmy Kaufland za finansowe wsparcie przedsięwzięcia.

Monika Grzegorzek-Barcik i Małgorzata Bułaczyńska


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory