reklama

Laur w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Krzysztofa Babickiego, ucznia klasy III e T, w XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej zorganizowanej przez Federację Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT. W finale konkursu Krzysztof zdobył VIII lokatę w grupie elektryczno – elektronicznej i uzyskał tytuł laureata. Etap finałowy odbył się w dn. 6 – 8 kwietnia w Gdańsku w Domu Technika NOT. Przystąpiło do niego 72 uczniów wyłonionych z etapu I i II spośród 8 tys. uczestników. Finaliści przez 2 dni mierzyli się z trudnymi zadaniami konkursowymi i rozwiązywali skomplikowane problemy techniczne. Krzysztof, jako laureat, uzyskał zwolnienie z egzaminu pisemnego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz możliwość wyboru dowolnego kierunku studiów na wybranej uczelni technicznej w kraju. Sukces ucznia jest również sukcesem ZSME. Tytuł laureata tak prestiżowego konkursu zapewnia naszej Szkole punkty w ogólnopolskich rankingach szkół ponadgimnazjalnych. Warto nadmienić, że nieoceniony wkład w sukces ucznia wniósł śp. prof. Janusz Janik, który zainspirował Krzysztofa i zachęcił do wzięcia udziału w konkursie. Podziękowania i gratulacje składamy również nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie ucznia i opiekę nad nim: p. prof. Elżbiecie Burladze, p. prof. Andrzejowi Kapuście i p. prof. Leszkowi Szpili.

 Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 maja 2018 r. w Warszawskim Domu Technika NOT. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory