reklama

Dzień Weterana

FOTO Internet
FOTO Internet

W związku z obchodzonym już po raz kolejny Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa w naszej szkole 29 maja miała miejsce prelekcja poświęcona udziale PKW (Polski Kontyngent Wojskowy) w misjach zagranicznych w Iraku i Afganistanie, w której udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Jest to kontynuacja cyklicznych wykładów na temat najnowszej historii Polski i świata. W trakcie prezentacji została przedstawiona uczniom kwestia genezy, przebiegu oraz skutków operacji wojskowych „Iraqi Freedom” z 2003 r. i „Enduring Freedom” z 2001 r. oraz misji stabilizacyjnej ISAF (Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa) w Afganistanie. Ponadto zostały wyjaśnione uczniom niuanse związane ze specyfiką misji stabilizacyjnych prowadzonych przez NATO. Uczniowie mogli posłuchać wykładu na temat codziennego życia żołnierzy w strefie wojny, działań patrolowych podejmowanych przez zespoły PRT (Zespoły Odbudowy Prowincji), dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na wojska koalicyjne oraz czym jest tzw. PTSD (posttraumatic stress disorder) i jakie niesie zagrożenia. Prowadzącym prelekcję był
mgr R.Harańczyk.


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory