reklama

Akcja edukacyjna „Zapal znicz pamięci” – 14 października 2018

FOTO M.Terteka
FOTO M.Terteka

Już po raz kolejny młodzież ZSM-E zaangażowała się w akcję medialno-edukacyjną „Zapal znicz pamięci”. Jak co roku płomieniami palących się zniczy uczciliśmy tysiące zamordowanych Polaków na obszarach wcielonych do III Rzeszy. Symboliczny znicz pamięci zapalony na cmentarzu Przemienienia Pańskiego upamiętnił śmierć żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Opiekunem młodzieży była pani Małgorzata Terteka. Akcja „Zapal znicz pamięci” zorganizowana została w kraju już po raz dziesiąty. To wspólna akcja Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia i pionów edukacyjnych Instytutu Pamięci Narodowej. Obejmuje swoim zasięgiem ziemie wcielone do III Rzeszy podczas II wojny światowej.

FOTO M.Terteka
FOTO M.Terteka


    Projekt i wykonanie : MyWebFactory